Jau kelis dešimtmečius ėduonies profilaktikai naudojamos tirpiosios fluoro druskos. Mat fluoro jonai kartu su seilėse esančiu kalciu dantų paviršiuje suformuoja rūgščių neįveikiamus kalcio fluorido kristalus, apsaugančius dantis nuo ardomojo rūgščių poveikio. Tyrimais nustatyta, kad dantų pastos sudėtyje esantis neorganinis fluoras maždaug 25 proc. sumažina vaikų dantukų ėduonies riziką. Tačiau valydami dantis, ypatingai vaikai, dažnai nuryja dantų pastos. O per visą gyvenimą suaugęs žmogus iš viso prarija net apie 10 tutelių dantų pastos.

Visas straipsnis »

Kojų priežiūra ir masažai

Lapkričio 24, 2011

Iš darbo grįžtate sutinusiomis ir skaudančiomis kojomis? Naktį jos šala, tirpsta ir peršti? O jei dar padažnėjo ir kojų mėšlungis, laikas susirūpinti – tai gali būti rimtų kojų kraujotakos ligų signalai. Šioms ligoms paūmėjus gali tekti apriboti fizinį aktyvumą, dėl estetinių sumetimų atsisakyti trumpų sijonėlių ir šortų.

Visas straipsnis »

Mirę daktarai nemeluoja

Spalio 13, 2011

Norėtume su Jumis pasidalinti įdomiu ir daug naudingos informacijos talpinančiu straipsniu. Visas straipsnis »

Efektyvus antsvorio mažinimas

Gegužės 19, 2011

Antsvoris – tai liguistas kūno masės padidėjimas dėl per gausaus riebalų susikaupimo audiniuose. Trumpai antsvorio susidarymą galima apibendrinti taip: žmogus storėja tada, kai gauna daugiau kalorijų nei jų sunaudoja. Tačiau kai kurie žmonės yra genetiškai linkę tukti – tai nereiškia, kad jie bus nutukę nepriklausomai nuo to, ką bedarytų. Paprasčiausiai jie turi didesnę riziką nutukti nei kiti, nes jiems sunku reguliuoti apetitą ir deginti riebalus. Jeigu žmogus genetiškai linkęs tukti, reikia ypač atidžiai žiūrėti į jo mitybos ir judėjimo įpročius.

Visas straipsnis »

Ar pakanka to, ką gauname su maistu, kad mūsų organizmas būtų sveikas ir aprūpintas būtinomis maisto medžiagomis? Šių dienų mokslas teigia, kad betakarotinas apsaugo nuo krūties vėžio, vitaminas E gerina kraujotaką, o vitaminai E ir C mažina Alzheimerio ligos riziką. Tad, jeigu norėtume su maistu gauti reikalingą vitamino E dozę, kuri apsaugo nuo širdies, kraujagyslių ligų ir vėžio bei atitolina senėjimą, turėtume kasdien suvalgyti tiek maisto, kiek rekomenduojama dviem sunkiai dirbantiems artojams (5000 kcal). Kad gautume pakankamai magnio, kasdien reikėtų valgyti po porciją sėlenų košės ir saują riešutų, o kad aprūpintume organizmą betakarotinu – po penkias morkas per dieną. Kasdien žmogaus organizmas turi gauti apie 40 įvairių maisto medžiagų. Viename produkte tokio kiekio medžiagų nerasime, todėl reikia rinktis įvairius produktus. Tačiau dažniausiai maitinamasi neįvairiu, nevisaverčiu, neužtikrinančiu organizmui reikalingo biologiškai veiklių medžiagų kiekio maistu. Tokią mitybą galima pagerinti vartojant maisto papildus, kurių sudėtyje yra įvairių biologiškai veiklių medžiagų, negaunamų kartu su įprastu maistu. Visas straipsnis »

Kažkada mūsų protėviai tikėjo, kad čiaudulys ir sloga yra… puikus būdas išvalyti smegenis. Būtent tais laikais ir gimė palinkėjimas čiaudinčiajam: „Į sveikatą!“ Sveikatos linkime ir dabar, tačiau vargu ar kas dar tiki, jog čiaudulys yra sveikatos požymis. Greičiau tai – signalas, kad mūsų organizmui reikia pagalbos ginantis nuo virusų. O norint nuo jų apsisaugoti, reikia tinkamai apsiginkluoti. Šį kartą siūlome prisiminti gydančiąsias vaisių ir daržovių savybes, kurios padeda stiprinti mūsų natūralų organizmo skydą – imunitetą.
Visas straipsnis »

Vos tik termometro stulpelis ima šokinėti nuo nulinės iki minusinės temperatūros, daugelis kaip sutarę griebiamės nosinių, čiaudime, kosime ar kamuojamės nuo kankinančio gerklės skausmo. Pajutę šiuos peršalimo simptomus mes ieškome preparatų, kurie padėtų pasveikti ir sustiprintų organizmą. Tačiau prieš bėgant į vaistinę vertėtų apsidairyti ir aplink save. Neretai net mūsų virtuvėje slypi ištisa paletė vaistų, kuriuos žmonės jau žino 12000 metų ir kurie per paskutinius 100 metų buvo negailestingai atmesti. Šie vaistai – tai mūsų prieskoniai. Siūlome pirmiausia prisiminti tuos prieskonius, kurie šiuo metu plačiai taikomi išsivysčiusių šalių klinikinėje medicinoje (gaila, jog tai aplenkia Lietuvą):
Visas straipsnis »

Papildai sąnariams

Sausio 18, 2011

Chondrointinas

Chondroitinas – tai natūraliai organizme randama medžiaga, įeinanti į sąnarių kremzlių sudėtį.

Chondroitinas padeda išsaugoti sveiką kremzlę ir yra reikalingas kremzlių atnaujinimui. Maisto papildai su chondroitinu kaip pagalbinė priemonė gali būti naudojami osteoartrito gydymui ir skausmo slopinimui.
Visas straipsnis »

Propolis

Propolis, arba bičių pikis, yra dervinga, stipraus kvapo medžiaga, kurią bitės surenka nuo medžių lipnių pumpurų ir ūglių ir naudoja avilio plyšiams klijuoti.
Visas straipsnis »

Maisto papildai širdžiai

Sausio 13, 2011

Kofermentas Q10

Kofermentas Q10 – tai į vitaminus panaši riebaluose tirpi medžiaga, gaminama visuose organizmo audiniuose. Kofermentas Q10 yra būtinas energijai gamintis organizmo ląstelėse. Dalyvaujant šiam kofermentui maiste esanti energija paverčiama į ląstelių naudojamą energijos formą – adenozintrifosfatą (ATP).
Visas straipsnis »

Proudly powered by WordPress. Theme developed with WordPress Theme Generator.
Copyright © Sveikatos gurmanai – straipsniai. All rights reserved.